Katalog centralny
Katalog czasopism
Bibliografia województwa podkarpackiego 2008 -
Bibliografia województwa podkarpackiego 2000-2007
Bibliografia regionalna 1996-1999
Kartoteka zagadnieniowa
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
Nie porównuję tej części do Millenium jako trylogii ani do nieżyjącego Larssona - każdy ma swoje zdanie - ale najgorsze co możemy zrobić i porównywać... Dobra powieść, mądra, inteligentna - tego szukałam i to znalazłam.
Polecam
„Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. (...) Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę. „ Davis Lagercrantz kontynuuje serie millennium, pokazując nam kolejne przygody znanych nam bohaterów. Znane nam napięcie towarzyszy już nam od pierwszych stron. Poznajemy niezwykłego naukowca, który jest ekspertem w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją. Gdy postanawia ujawnić swoje wyniki, wszystko się komplikuje. Śmierć na oczach swojego syna zaczyna dopiero niebezpieczną grę.
Autorowi nie udało się w 100% przekazać te same odczucia co poprzednie książki. Mimo ciekawej i zwartej akcji mamy wrażenie, że ci sami bohaterowie są inni niż zawsze. Brakowało chwilami humoru dialogu, czy nawet znanego nam pospolitego żargonu. Osoby sięgające po książkę, które będą oczekiwały tej samej akcji i atmosfery co poprzednie części Millenium mogą trochę się zawieść. Natomiast jeśli cała trylogia Millenium nie jest Ci znana lub zapomniana, będziesz usatysfakcjonowany.
eliwerka.blogspot.com
„Co nas nie zabije” ma ciekawe wątki i pomysły, ale to trochę za mało, zważywszy na ogromne oczekiwania ze strony fanów trylogii.
Gdyby książka Lagercrantza nie nawiązywała do trylogii, czytelnik otrzymałby jeszcze jedną zwykłą powieść sensacyjną, sprawnie napisany thriller. Nic więcej.