375171
Book
In basket
Francja / Piotr Kraśko ; National Geographic. - Warszawa : Wydawnictwo G+J RBA, copyright 2012. - 92, [4] strony, [64] stron tablic : ilustracje (głównie kolorowe) ; 17 cm.
(Świat według reportera / Piotr Kraśko)
Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko.
Jak generałowi de Gaulle’owi udało się przekonać resztę świata, że Francja wciąż jest mocarstwem? Z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować stolik w najlepszej restauracji świata i ile trzeba mieć w portfelu, by cokolwiek tam zamówić? Dlaczego Maria Antonina przepraszała kata tuż przed wejściem na szafot i co to miało wspólnego z ciastkami? Dlaczego Francuzi tak kochają rewolucje, ale nie wyobrażają ich sobie bez dobrego wina i ślimaków? Czy Paryż wciąż jest stolicą świata i dlaczego Francuzi udają, że nie znają angielskiego? Co wspólnego z croissantami ma Jan III Sobieski i bitwa pod Wiedniem? [Wydaw. G+J RBA, 2012]
Availability:
There are copies available to loan: sygn. F.5-91 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. F.6-91 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. F.8-91 (1 egz.)
Notes:
Funding information note
BN-P.2/2014
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again